Perfekt bostad för dig som besöker Båstad ofta och vill ha något eget, lättskött och centralt. Lägenhet på 30 ytsmarta kvadratmeter med separat sovrum, helkaklat badrum samt pentry och allrum i öppen planlösning. Underhållsfritt boende intill service, restauranger, busstorg och inte minst hav och hamn. I månadsavgiften ingår allt!
Tillfälle för dig som söker prisvärd och mycket central bostad i sommarparadiset Båstad! Från lägenheten har du promenadavstånd till byns service, nöjen, hav och kommunikationer. Högst upp i huset, med fina vyer och smart planlösning finns detta trevliga boende. Ett läge och boende för dig som är i behov av övernattningslägenhet eller semesterboende i populära Båstad. Fönster i passagen till lägenheten visar Laholmsbukten upp sin bästa sida. Väl inne i lägenheten stiger du in i hallen, här finns avhängning och till vänster finns pentry som räcker gott för enklare tillagning. Här är även plats för matbord, i öppen lösning finns sällskapsspel med utrymme för soffa och TV. Separat sovrum som rymmer dubbelsäng, inbyggda garderober för förvaring. Generösa ytor i badrummet som är helkaklat med dusch, handfat och toalett. I månadsavgiften ingår allt: värme, VA, fiber 100/100mbit, hushållsel, sophantering, förråd samt fri parkering i mån av plats. Det enda som tillkommer bostadsrättsägaren utöver månadsavgiften är försäkring. Oavsett om du söker permanentboende eller för fritidsändamål så är det bara att flytta rakt in. Ett optimalt boende för dig som besöker Båstad ofta och önskar en central, fräsch och lättillgänglig lägenhet. Föreningen tillåter andrahandsuthyrning. Varmt välkommen att kontakta mäklaren för en visning!
Kök med vask, spisplattor, fläkt, mikrovågsugn, kyl och matplats.
Helkaklat badrum med toalett, tvättställ, spegelskåp, handdukstork och dusch.
- Postboxar finns till samtliga lägenheter. - Eget förråd tillhör lägenheten. - Fiber finns. - Gemensam tvättstuga och städskrubb. - Fri parkering på området. - Ägare får hyra ut lägenheten i andra hand, med chans till avkastning.
Fri parkering.
Ja
1203
1203
Bostadsrätt
3-plan i souterräng
2011-2012
föreningens information
3-glas
3
Ja
Fjärrvärme
NotPerformed
None
Brf Citadellet består av en huskropp med tre våningar. Bostadsrättsinnehavaren får hyra ut i andra hand.
28
3,6%
4 400 kr/mån
I månadsavgiften ingår värme, vatten, fiber 100/100mbit, hushållsel, sophantering, förråd samt fri parkering på området.Betalas av köparen
Betalas av köparen
Äkta
Fiber finns och ingår i avgiften.
Fri parkering på området.
374 888 kr
0 kr
0 kr
I månadsavgiften ingår allt: värme, vatten, fiber 100/100mbit, hushållsel, sophantering, förråd samt fri parkering på området. Det enda som tillkommer utöver månadsavgiften är försäkring.Underbara Båstad, liten och stor på samma gång, belägen på norra sidan av Hallandsåsen. Centralort på Bjärehalvön med rikt utbud av samhällsservice som skola, vård, barnomsorg och kommunikationer. En idyll som växer och utvecklas och har olika sidor att visa upp under årets olika årstider. Sommaren med tennisveckan och nu även paddelvecka samt alla andra event och roligheter som drar folk till byn, hösten som lugnet efter stormen när vardagen och rutinerna landar i naturens krispighet runt om på Bjäre och i Båstad, vintern med sitt stilla lugn och våren med naturens knoppande och förhoppningar. Båstad är en by som lever året om. Båstad har mycket att erbjuda med naturen runt knuten. Vandra, golf, cykla det finnas många aktiviteter som uppmuntrar en aktiv livsstil och som passar hela familjen. För matälskaren kanske Båstad och Bjäre kanske främst är förknippad med den tidiga färskpotatisen som odlas i den sandblandade jorden. Restaurangerna i byn och gårdsbutikerna runt omkring erbjuder ett rikt utbud av lokalt producerade produkter. Mycket mer än potatis helt enkelt.
Båstad erbjuder allmänna kommunikationer i form av buss och tåg. Med tågstationer både i Båstad och i Förslöv erbjudes bra pendlingsmöjligheter till Malmö, Köpenhamn (Kastrup), Halmstad och Göteborg. Med bilen kommer man snabbt ut till E6an och med närheten till flygplatsen i Ängelholm tar man sig till Stockholm på cirka en timme.
I centrum finns all tänkbar service som butiker, banker, skolor, förskolor, restauranger och nöjen. Båstad har även ett aktivt kulturliv med bland annat en fin biograf och flera sommarkonserter. Även Boarps handelsområde har det mesta man behöver - här finns bl.a grönsakshall, fiskaffär, blomsteraffär, tyg- och inredningsbutiker, cafeér och restauranger.
Båstad har ett aktivt kulturliv med bland annat en fin biograf, kammarmusikfestival och sommarkonserter mm. Idrottsutbudet är stort med bland annat tennis, fotboll, segling och andra vattensporter, friidrott, ridning och dans för att nämna några. Gångavstånd till härlig badstrand, småbåtshamn och Hallandsåsens fantastiska natur ger boende här en hög livskvalité. Mitt uppe på Bjärehalvön, med utsikt mot Laholmsbukten, ligger även Båstad GK som har många medlemmar gamla som unga. Med en bra restaurang, välsorterad shop och fina träningsmöjligheter är det den perfekta platsen för en heldag med golf!
"För mig handlar en bostadsaffär om mer än väggar och tak – det är känslan som säljs. Jag drivs av mötet med människor, att lyssna in, förstå deras önskemål och hitta rätt väg framåt. Att få bygga relationer och vara länken mellan två hem ser jag som ett stort förtroende. Mitt mål är alltid att både säljare och köpare ska känna sig trygga, nöjda och väl omhändertagna genom hela processen."
För Anna är engagemang och kundrelationer alltid i fokus – något som präglar varje affär hon gör. Med sin tävlingsinstinkt och energi gillar hon att ha många bollar i luften. Sedan 2015 har hon arbetat i mäklarbranschen och förmedlat allt från villor och bostadsrätter till gårdar och tomter, vilket ger en varierad och inspirerande vardag. Som uppvuxen och boende på Bjärehalvön har Anna en gedigen lokalkännedom – hon vet precis var du hittar den mysigaste badbryggan, närmsta cykelvägen eller bästa glasskiosken. När Anna inte finns på kontoret i Båstad eller Ängelholm är chansen stor att du ser henne på fotbollsplanen, i skidbacken eller hemma med nya projekt i huset.